Otwórz menu - Makijaż permanentny Olsztyn

Dlaczego makijaż permanentny się nie przyjął?

5/5 - (1 vote)

„Dlaczego makijaż permanentny się nie przyjął?” – w tym artykule znajdziesz odpowiedź na pytanie dlaczego makijaż permanentny może się nie przyjąć. Zapraszamy do lektury.

Zabieg makijażu permanentnego z założenia jest zabiegiem trwałym. Jego specyfika polega na tym, że wyłuszcza się i blaknie z czasem. Trwałość makijażu permanentnego zależy od indywidualnego typu i metabolizmu skóry, stylu życia, higieny, stanu zdrowia, przyjmowanych leków, używanych kosmetyków i innych czynników zewnętrznych.  U niektórych osób makijaż permanentny utrzymuje się kilka lat, a u niektórych osób mniej niż 6 miesięcy. Najczęstszymi czynnikami mającymi wpływ na trwałość makijażu permanentnego są:

REAKCJA ALERGICZNA

Profesjonalne gabinety zajmujące się wykonywaniem makijażu permanentnego korzystają z pigmentów renomowanych marek. Niestety jeszcze zdarzają się miejsca,  gdzie makijaż permanentny wykonuje się pigmentami o niskiej jakości. Jakość pigmentów zastosowanych podczas zabiegu makijażu permanentnego jest niezwykle istotna. Dobrej jakości pigmenty są antyalergiczne i nie zawierają metali ciężkich . W przypadku reakcji alergicznej na pigment zastosowany podczas zabiegu, organizm zrobi wszystko co w jego mocy aby pozbyć się pigmentu ze skóry. Niesie to za sobą konsekwencje nie tylko natury estetycznej ale również zdrowotnej. Nie obawiajmy się zapytać jakiej marki pigmentami będzie pracował linergista wykonujący zabieg.

BRAK DOPIGMENTOWANIA (KOREKTY)

Zabieg makijażu permanentnego składa się z dwóch wizyt. Pierwsza to wizyta zasadnicza, a druga uzupełniająca makijaż (tak zwana korekta). Druga wizyta wliczona jest w cenę makijażu permanentnego i należy z niej skorzystać. Korekta powinna odbyć się do 8 tygodni od daty pierwszego zabiegu. Korekta  ma na celu wzmocnienie i utrwalenie rezultatów zabiegu. Brak wykonania korekty jest częstą przyczyną  skutkującą mniejszą trwałością makijażu permanentnego, oraz jego nierównomiernym wyłuszczeniem się.

BRAK PRZESTRZEGANIA ZALECEŃ POZABIEGOWYCH

Kolejną przyczyną mającą negatywny wpływ na trwałość makijażu permanentnego jest brak przestrzegania zaleceń pozabiegowych.  Zaleca się, aby przez okres dwóch tygodni od zabiegu makijażu permanentnego, obszar pigmentowania pielęgnować z należytą starannością i higieną.  Skóry w pigmentowanym miejscu nie należy myć mydłem, trzeć czy skubać łuszczącego się naskórka. Ponadto , przez pierwsze dwa tygodnie należy unikać opalania skóry oraz nadmiernej wilgotności w połączeniu z gorącem (np. gorące kąpiele, sauna). Nie zaleca sie zatem korzystania z kąpieli słonecznych, solarium, basenu, sauny czy SPA przez okres 14 dni po zabiegu. Po tym czasie podczas przebywania na słońcu i opalania się w solarium, obszary skóry poddane pigmentacji należy przykrywać lub chronić najwyższym faktorem ochronnym.

INFEKCJA

W profesjonalnych salonach przestrzega się wszelkich zasad higieny, z racji czego ryzyko infekcji jest znikome. W okresie pozabiegowym może sie jednak zdarzyć, że dojdzie do nadkażenia pigmentowanego obszaru. Higiena rąk oraz wszelkich materiałów czy przedmiotów (np. ręczniki, pościel), które mają styczność z pigmentowanym miejscem jest absolutną koniecznością. Gdy dojdzie do infekcji skóra zacznie pozbywać się pigmentu, czego następstwem może być zanikanie makijażu.

ŚRODKI ZŁUSZCZAJĄCE SKÓRĘ

Na trwałość makijażu permanentnego oraz jego szybsze zanikanie mają wpływ również zabiegi czy kosmetyki złuszczające skórę np. kwasy owocowe, terapie retinolem, peelingi, dlatego też należy z nich bezwzględnie zrezygnować w okresie pierwszych tygodni po pigmentacji. W późniejszym okresie środki złuszczające skórę należy stosować z umiarem, bądź omijać zapigmentowane miejsca. Brak przestrzegania powyższych zaleceń może skutkować znacznie krótszą trwałością makijażu permanentnego.

PRZEBYTE BĄDŹ ISTNIEJĄCE CHOROBY, PRZYJMOWANE LEKI

W niektórych przypadkach, pomimo dodatkowych korekt makijażu permanentnego, nie udaje się osiągnąć pożądanych rezultatów ze względu na nierówną absorpcję pigmentów przez skórę. Niektóre właściwości skóry, przebyte choroby i terapie uniemożliwiają równą absorpcję barwnika w skórze, przez co makijaż permanentny znika szybciej lub wyłuszcza się nierównomiernie. Dzieje się tak np. u chorych na nowotwory, którzy przechodzą chemioterapię. Chemioterapia ma kluczowe znaczenie dla wyglądu i trwałości makijażu permanentnego. Po chemioterapii makijaż permanentny może szybko zaniknąć. Podobna sytuacja zdarza się w przypadku chorób autoimmunologicznych, np. cukrzycy. Mniejsza trwałość makijażu permanentnego obserwowana jest również u osób przyjmujących leki rozrzedzające krew.  Makijaż permanentny podczas kuracji takimi lekami może wyłuszczać się nierównomiernie i w rożnym tempie. Do zachowania jego ładnego wyglądu może więc być potrzebna większa ilość zabiegów. Makijaż permanentny zanika szybciej również u osób z niedoczynnością tarczycy. W chorobie tej, naskórek pozostaje ciągle w fazie rogowacenia i szybciej sie wyłuszcza. Makijaż permanentny wyłuszcza się więc szybciej i należy go częściej odświeżać.

Makijaż permanentny zanika stopniowo i aby nieustannie zachwycał, zalecane jest jego odświeżanie raz do roku.

Zobacz naszą ofertę: makijaż permanentny Olsztyn.


Przeczytaj także

Kontakt

email

kontakt@permanentnyolsztyn.com

adres

Boenigka 27/202, 10-686 Olsztyn