Otwórz menu - Makijaż permanentny Olsztyn

Dlaczego makijaż permanentny zmienia kolor?

5/5 - (1 vote)

Często zastanawiamy się dlaczego makijaż permanentny zmienia kolor? Widzimy często kobiety, które zamiast brązowych brwi, mają brwi w odcieniach rudości bądź czerwieni, a w miejsce czarnych brwi wkradają się odcienie niebieskiego. Takie obrazki mogą zrodzić obawę przed wykonaniem makijażu permanentnego. Takie sytuacje niestety wciąż zdarzają się bardzo często.

Najczęściej jest to konsekwencja wykonania makijażu permanentnego niskiej jakości pigmentami. Często kusimy się na różnego rodzaju promocje i wykonujemy makijaż permanentny za atrakcyjnie niską cenę, a później często płacimy za to rozczarowaniem i niezadowoleniem. Makijaż permanentny to zabieg trwały, który powinien być wykonany najwyższej jakości sprzętem oraz pigmentami.

Makijaż permanentny Olsztyn Long-Time-Liner nie jest tatuażem sprzed 20 lat, który wyglądał sztucznie, tandetnie i niezmiennie przez wiele lat.  Nowoczesna metoda pigmentacji jaką jest Long-Time-Liner to bardzo delikatny sposób pigmentacji, dzięki czemu makijaż jest subtelny i niezwykle naturalny. Najlepszy na rynku sprzęt do pigmentacji oraz pigmenty marki Long-Time-Liner to najwyższej jakości produkty medyczne. Pigmenty marki Long-Time-Liner wyróżniają się na tle innych marek wyjątkową stabilnością kolorów, najniższym potencjałem alergicznym oraz brakiem metali ciężkich w składzie. Makijaż permanentny wykonany sprzętem oraz pigmentami marki Long-Time-Liner nie odbarwia się na inny kolor, a jedynie z czasem jaśnieje, co jest normalnym procesem zanikania makijażu permanentnego. Z tego też powodu aby makijaż permanentny był nieustannie zachwycający, zaleca sie jego odświeżanie raz do roku. Usługa odświeżenia makijażu permanentnego jest znacząco mniej kosztowna i czasochłonna niż wykonanie nowego makijażu.

Trwałość makijażu permanentnego Long-Time-Liner zależy od indywidualnego typu i metabolizmu skóry, stylu życia, higieny, stanu zdrowia, przyjmowanych leków, używanych kosmetyków i innych czynników zewnętrznych. U niektórych osób makijaż permanentny utrzymuje się kilka lat, a u niektórych osób kilka miesięcy. Są jednak wyjątki kiedy makijaż permanentny znika szybciej, odbarwia się na inny kolor lub wyłuszcza się nierównomiernie. Dzieje się tak np. u chorych na nowotwory, którzy przechodzą chemioterapię. Chemioterapia ma kluczowe znaczenie dla wyglądu i trwałości makijażu permanentnego. Sprawia, że makijaż permanentny może zachować się w sposób nieprzewidywalny dla nikogo. Po chemioterapii makijaż permanentny może zmienić kolor na dowolny, może szybko zaniknąć, zaniknąć nierównomiernie lub utrzymywać się bardzo długo.

Podobna sytuacja może zdarzyć się w przypadku chorób autoimmunologicznych, np. cukrzycy. Zachowanie pigmentu w skórze najczęściej warunkują problemy zdrowotne ale również styl życia, leki, kosmetyki czy inne czynniki zewnętrzne np. promieniowanie UV. Częste przebywanie na słońcu i korzystanie z solarium przesusza skórę. Naskórek szybciej się wyłuszcza i ma to wpływ na jakość i trwałość makijażu permanentnego. Promieniowanie UV może wpływać na zachowanie się pigmentu w skórze, zwłaszcza w okresie tuż po zabiegu dlatego zaleca się stosowanie kosmetyków z filtrem. Makijaż permanentny jaśnieje również szybciej u osób przyjmujących leki rozrzedzające krew, chorujących na niedoczynność tarczycy oraz stosujących środki złuszczające skórę.


Przeczytaj także

Kontakt

email

kontakt@permanentnyolsztyn.com

adres

Boenigka 27/202, 10-686 Olsztyn