Otwórz menu - Makijaż permanentny Olsztyn

Jak długo utrzymuje się makijaż permanentny

Wpływ na trwałość makijażu permanentnego mają różne czynniki, są to przede wszystkim styl naszego życia, higiena, stan zdrowia oraz technika wykonania makijażu.

Na rynku kosmetycznym istnieje wiele firm pigmentów oraz sprzętu do makijażu permanentnego, precyzja i sposób działania tych urządzeń decydują o efekcie końcowym makijażu. Płytkie wprowadzenie barwnika w skórę da nam bardzo naturalny efekt ale taki makijaż będzie utrzymywał się krócej. Głębokie wprowadzenie barwnika  da nam mocny i wyrysowany efekt makijażu, taki makijaż utrzyma się dłużej, trzeba natomiast uważać ponieważ  bardzo głęboka penetracja niesie ryzyko rozlania się pigmentu w skórze.

Styl życia również ma w tym przypadku ma znaczenie. Jeżeli lubimy się opalać i często korzystamy z solarium powoduje to przyśpieszenie procesu odnowy naskórka. Promienie UV mogą wpływać na zachowanie barwnika w skórze, dlatego szczególną uwagę należy zwrócić zwłaszcza na miesiąc po zabiegu pigmentacji, unikamy słońca i stosujemy kremy z filtrem.

Rodzaj skóry to kolejny czynnik wpływający na trwałość makijażu permanentnego. Każda skóra inaczej przyjmuje pigment oraz w innym tempie się wyłuszcza.

Jeżeli chorujemy przewlekle oraz przyjmujemy leki złuszczające skórę bądź rozrzedzające krew, musimy pamiętać że w tym przypadku może być problem z wprowadzeniem barwnika, u takich osób zabieg należy powtórzyć nawet kilka razy a makijaż może utrzymywać się znacznie krócej.

Średnio makijaż permanentny  powinien utrzymać się ok dwóch lat, po tym czasie zaczyna stopniowo zanikać. Pamiętajmy jednak, że może to potrwać nawet kilka lat zanim całkiem zniknie. Jeżeli chcemy utrzymać efekt pięknych brwi, powinniśmy odświeżyć makijaż przed upływem dwóch lat.


Przeczytaj także

Kontakt

tel. 600 390 915

kontakt@permanentnyolsztyn.com

ul. Dworcowa 75a
10-437 Olsztyn