Otwórz menu - Makijaż permanentny Olsztyn

Warto wiedzieć

zabieg_brwi

Makijaż permanentny brwi – co warto wiedzieć?

CO WARTO WIEDZIEĆ PRZED ZABIEGIEM MAKIJAŻU PERMANENTNEGO BRWI?

Przed wykonaniem zabiegu dobrze jest nie depilować brwi przez około dwóch tygodni przed pigmentacją. Dzięki temu, będzie można ocenić jaki jest ich naturalny kształt, gęstość włosków oraz zaproponować rozwiązanie, które będzie najbardziej harmonizowało z naturalną urodą.

Wskazane jest również zadbać o kondycję skóry w okolicach brwi. Dobre rezultaty daje wykonanie peelingu lub zabiegu mikrodermabrazj, dzięki którym skóra stanie się gładka i elastyczna. Należy również zadbać o dobre nawilżenie okolicy zabiegowej. Dobrze przygotowana skóra lepiej przyjmie pigment, dzięki czemu makijaż będzie bardziej trwały.

TUŻ PO ZABIEGU

Brwi po zabiegu są bardzo wyraziste i mogą sprawiać wrażenie zbyt ciemnych. Nie należy się tym martwić, ponieważ makijaż z każdym kolejnym dniem jaśnieje, a po około 2 tygodniach jest jaśniejszy o 50% i dopiero wtedy można ocenić właściwy efekt pigmentacji. Nawet jeśli brwi w naszej ocenie są idealne, powinno się wykonać zabieg korekty, która jest bezpłatna i obowiązkowa. Koryguje się wówczas kształt brwi i jeśli jest taka potrzeba to wzmacnia się kolor. Korektę należy wykonać w ciągu 4-8 tygodni od pigmentacji, a niewykonanie jej we wskazanym czasie spowoduje, iż zabieg ten przepadnie.

PRZECIWSKAZANIA DO ZABIEGU

 • infekcje wirusowe,
 • cukrzyca lub łuszczyca,
 • ostrzykiwanie botoxem lub kwasem hialuronowym w odstępie mniejszym niż 2 tygodnie przed zabiegiem mikropigmentacji,
 • ciąża,
 • przyjmowanie leków sterydowych.

Przed zabiegiem należy poinformować linergistkę o wszelkich innych chorobach oraz obecnie przyjmowanych lekach.


zabieg_usta

Makijaż permanentny ust – co warto wiedzieć?

CO WARTO WIEDZIEĆ PRZED ZABIEGIEM MAKIJAŻU PERMANENTNEGO UST?

Usta są bardzo delikatne i podatne na infekcje. Podczas zabiegu naskórek ust zostaje naruszony, co w odpowiedzi organizmu może uaktywnić opryszczkę. Zalecane jest aby 3 dni przed zabiegiem przyjmować lek przeciwirusowy np. Heviran, który pomoże uchronić usta przed wystąpieniem opryszczki, a tym samym przed ubytkami w makijażu. Lek należy przyjmować po konsultacji z lekarzem.

Wskazane jest wykonanie przed zabiegiem peelingu ust i ich okolicy aby naskórek nie był spierzchnięty i łuszczący się. Warto również zadbać o odpowiednie nawilżenie. Tak przygotowane do zabiegu usta lepiej przyjmą pigment, co ma duże znaczenie dla efektu końcowego zabiegu.

TUŻ PO ZABIEGU

Usta tuż po zabiegu będą lekko opuchnięte, a skóra wokół nich zaczerwieniona. Po kilku godzinach sytuacja wraca do normy. Kolor ust po zabiegu będzie znacznie ciemniejszy od oczekiwanego. To naturalne nawet w przypadku bardzo delikatnego makijażu. Makijaż będzie jaśniał z każdym kolejnym dniem, a po 2 tygodniach od zabiegu będzie jaśniejszy o 50% i wtedy dopiero można ocenić właściwy efekt pigmentacji.  Obowiązkowym zabiegiem jest korekta, podczas której makijaż jest korygowany, uzupełniany i jeśli jest taka potrzeba to wzmacniany. Korekta jest zabiegiem bezpłatnym, który należy wykonać w ciągu 4-8 tygodni od pigmentacji, a niezrobienie jej we wskazanym czasie spowoduje, iż zabieg ten przepadnie.

PRZECIWWSKAZANIA DO ZABIEGU

 • infekcje wirusowe,
 • cukrzyca lub łuszczyca,
 • aktywna opryszczka na ustach (zabieg można wykonać po dwóch tygodniach od jej zagojenia),
 • spierzchnięte i popękane usta,
 • ostrzykiwanie botoxem lub kwasem hialuronowym w odstępie mniejszym niż 2 tygodnie przed zabiegiem mikropigmentacji,
 • ciąża,
 • przyjmowanie leków sterydowych.

Przed zabiegiem należy poinformować linergistkę o wszelkich innych chorobach oraz obecnie przyjmowanych lekach.


zabieg_oczy

Makijaż permanentny oczu – co warto wiedzieć?

CO WARTO WIEDZIEĆ PRZED ZABIEGIEM MAKIJAŻU PERMANENTNEGO OCZU?

Warto zadbać o odpowiednie nawilżenie skóry wokół oczu co sprawi, że pigment lepiej się przyjmie. Należy dobrze się wyspać i zadbać aby oczy były wypoczęte. Na kilka dni przed zabiegiem nie zaleca się farbować rzęs henną. Jeśli są świeżo ufarbowane, należy zabieg odłożyć w czasie o kilka dni.  Na miesiąc przed zaleca się odstawić odżywki i preparaty na porost rzęs. Na czas zabiegu należy zdjąć sztuczne rzęsy.

TUŻ PO ZABIEGU

Tuż po zabiegu oczy mogą być lekko opuchnięte i sprawiać wrażenie zapłakanych. Opuchlizna szybko jednak mija i następnego dnia można wrócić do pracy i swoich codziennych obowiązków. Barwa kresek bezpośrednio po zabiegu jest bardzo intensywna, co dotyczy nawet delikatnego makijażu. Z każdym kolejnym dniem barwa makijażu jaśnieje, by już po 2 tygodniach był widoczny efekt właściwej pigmentacji, jaśniejszy nawet o 50%. Bezpłatnym i obowiązkowym zabiegiem jest korekta, którą należy wykonać w ciągu 4-8 tygodni od pigmentacji. Podczas niej makijaż jest wzmacniany i nabiera ostatecznego kształtu. Niewykonanie korekty we wskazanym terminie powoduje, iż zabieg ten przepada.

PRZECIWWSKAZANIA DO ZABIEGU

 • infekcje wirusowe,
 • cukrzyca lub łuszczyca,
 • infekcje i choroby oczu,
 • ciąża,
 • przyjmowanie leków sterydowych.

Należy poinformować linergistkę o innych chorobach i przyjmowanych obecnie lekach.

Kontakt

email

kontakt@permanentnyolsztyn.com

adres

Boenigka 27/202, 10-686 Olsztyn